لوگوی خاوران صنعت

خاوران صنعت پاسارگاد

english-flagEN

شرکت TPI تولید کننده انواع بلبرینگ ماشین ابزار ، تایوان

شرکت TPI تولید کننده انواع بلبرینگ ماشین ابزار ، تایوان

 

 

شرکت TPI در سال 1966 در تایوان تاسیس شد. این شرکت در زمینه ی تولید انواع بلبرینگ فعالیت دارد. در سال 1967 این شرکت در جهت ارتقای سطح کیفی محصولات خود با شرکت NTN ژاپن وارد همکاری شد. در سال 1967 پروژه Taoyuan تاسیس و راه اندازی شد. در سال 1968 تجهیزات سنگزنی و مونتاژ وارد فاز عملیاتی و اجرا گردید.  در سال 1970 نام شرکت به Tung Pei Inducstrial  تغییر یافت. در سال 1974 بخش ترشکاری راه اندازی شد. درسال 1975 بخش عملیات حرارتی در داخل شرکت بومی و راه اندازی شد. در سال 1983 برند TPI ثبت و وارد بازارهای جهانی شد. در سال 2000 کارخانه ی تولید در شهر شانگهای چین شروع به فعالیت کرد. در سال 2017 کارخانه ای تولیدی در اندونزی شروع به فعالیت و ساخت قطعات و بلبرینگ های برند TPI کرد.

 

 

 

محصولات این شرکت در فرایند های خاص تولید قرار دارند و هر بخش به دقت نظارت میگردد.

بخش عملیات حرارتی :

سرمایه گذاری های وسیعی در زمینه ساخت و ارتقای کیفی محصولات در شرکت TPI انجام گردیده است. به منظور دستیابی به مقاومت حرارتی و افزایش طول عمر بیرینگ ها این شرکت از عملیات حرارتی خاصی پیروی میکند.

 

 

بخش سنگزنی ساچمه ها :

شرکت TPI ساچمه هایی از جنس استیل ضد زنگ و دقیق در کلاس G10 تولید میکند. انتخاب ساچمه هایی از جنس استیل با کیفیت مناسب و مرغوب که توان و استقامت بالا را داشته باشد در کلاس G5 ممکن میباشد. به منظور افزایش طول عمر بیرینگ ، انتخاب متریال مناسب در درجه ی اول قرار دارد.  شرکت TPI در خرید استیل از منابع ژاپنی استفاده میکند.

 

 

عملیات سنگزنی رینگ :

بر اساس استاندارد ISO 492:2002 ، شرکت TPI بیرینگ های دقیق در کلاس P4 را تولید مینماید همچنین این شرکت قادر به تولید محصولاتی در سطح کلاس P2 بر اساس نیاز مشتری ، نیز میباشد.  دستگاه های سنگزنی مورد استفاده در این شرکت از کشور آلمان ( G&N , peter Wolters , Thielenhaus) و همچنین ژاپن ( TOYO , Seibu , daisei , Toshin , Nissie) مباشند که این دستگاه ها به منظور سنگزنی فوق دقیق طراحی و ساخته شده اند. پس از سنگزنی داخلی رینگ ها به صورت خودکار این قطعات توسط ماشین چک و بازرسی میگردند. ظرفیت تولید این شرکت به بالای سطح Ppk 1.66 و تولیداتی تا گرید P2 میرسد. هدف تولید ، ساخت بیرینگی است که در کلاس P4 باشد و دقت سنگزنی برای رسیدن به کلاس P2 را دارا باشد. اسپیندل های مورد استفاده برای سنگزنی داخلی و خارجی رینگ ها با سرعت های بالاتر از 10.000 دور انجام میگردند. دقت دقیقا رابطه ی مستقیم با لرزش اسپیندل دارد. هر لرزش ناخواسته و غیر عادی تاثیر بسزایی در صافی سطح و کیفیت و دقت سنگزنی دارد. بنابراین استفاده از دستگاه های سنجش و تست دقت در طول عملیات سنگزنی و ماشینکاری از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

 

 

 

 

محصولات :

انواع بلبرینگ

 

 

محصولات این شرکت در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

منبع :

TPI company

https://www.tpi.tw/

 

مقاله فوق در واحد تحقیق و توسعه خاوران صنعت پاسارگاد تهیه و تنظیم گردیده است.

استفاد از مقاله ی فوق با ذکر نام بلامانع میباشد.