به وبسایت شرکت خاوران صنعت پاسارگارد خوش آمدید
لوگوی خاوران صنعت

خاوران صنعت پاسارگاد

english-flagEN

oil skimmer جداکننده آب صابون از روغن

در بخش های مختلف به ویژه در حفظ محیط زیست با توجه به رشد صنایع تولید ، نیاز به جدا سازی و تصفیه آب از روغن امری بسیار ضروری. با توجه به نیاز بسته به نوع روغن و شرایط آبو هوایی  می توان از ابزار ها و انواع مختلفی از تصفیه کننده ها استفاده نمود. کاربرد آنها به صورت کلی می تواند در رودخانه ها ، سد ها و یا ساحل دریا باشد.

. در بحث ماشین ابزار نیز برای بهینه ساختن هزینه های جانبی تولید اعم از استفاده کمتر از آب صابون و روغن به عنوان مواد و خوراک مصرفی ماشین ابزار این نوع جدا کننده ها لازم و استفاده از آنها امری بدهی است.

در این بخش صنعت ما  با عنوان oil skimmer  آشنا می شویم. این ابزار (device) به منظور بهینه ساختن و تسهیل فرایند تولید به کار برده می گردد. عملکرد کلی این نوع ابزار به وسیله شناور سازی بر روی آب آلوده و در نهایت جمع آوری روغن از سطح آن میباشد. بسیاری از اسکیمر ها توسط یک صفحه چرخان و یا یک قلمو چرخان به منظور جدا سازی روغن و انباشت آن در محل دیگر  ، عمل میکنند.

هر اپراتور cnc  به خوبی می داند که در فرایند روغن های اضافی و یا در اصطلاح  روغن های سرگردان (tramp oil ) بسیار نامطبوع و جدا سازی و تعویض آنها کاری مشکل و پر هزینه میباشد.

یادداشت » oil tramp چیست : Tramp oilها روغنهای اضافی یا روغن های سرگردان می باشند که از روی قطعه کار ویا در اثر روغن کاری ماشین وارد آب صابون می شوند . اين روغنها چون حامل انواع باكتريهاى هوازى و غير هوازى مي باشند درایجاد بوی نامطبوع امولسیون نقش بسیار مهمی دارند .

اسکیمر ها به انوع و با کاربرد های مختلفی ساخته شده اند . از نوع صفحه ای ، نقاله ای ، دیسکی و ....

 

گروه خاوران صنعت پاسارگاد به منظور حمایت از تولید و بهنیه سازی فرایند ماشین کاری برای تولید کنندگان انواع اسکیمر ها را تامین می نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

1-
2-